Turksat Channel Viewer Projesi
12 Ocak 2010

TurksatVideoWall

Türkiye'nin önde gelen broadcast şirketlerinden SVS Telekom'un Türksat'ın Ankara'da ki yer istayonunda gerçekleştirdiği videowall uygulaması yüzlerce kanalın bir bakışta görüntülenmesini sağlıyor.  Türksat için yayının sürekliliği hayati önem taşıyor. Bir saniyelik bir yayın kaybına bile toleransları yok. Bu sistem yayın akışını gözleme işleminin bir parçası olarak hizmet veriyor.

Channel Viewer ismini verdiğimiz program ise IP stream olarak networke özel bir encoder ile gönderilen videoları önce PC ekranında görüntüleyip sonra videowall sistemine göndererek büyük ekranda açan kullanıcı dostu bir arabirim vazifesi yapıyor.

Türksat Channel Viewer Channel View Programı

Program temel amacı ana makinadaki video player programını uzaktan çalıştırmak ve istenen kanalın görüntüsünü videowalldaki büyük ekrana aktarmaktır. Programa tüm kanalların IP numalaraları kaydedilir. Kanallar için kısayol tanımları yapılabilir. Sağ alt taraftaki fonksiyon butonları dinamiktir. Kullanıcı istediği butonları kaldırabilir.

Türksat Channel Viewer Lüksemburg’un Ankara Büyükelçisi Ariette Conzemius, Türksat A.Ş.’yi ziyaret etti. Resimde Türksat Genel Müdürü ve Büyükelçi.

Türksat Hakkında

Türkiye'nin uydu yörünge pozisyonlarının hakları, yönetimi ve işletme yetkisine sahip olmak ve bununla ilgili yükümlülükleri yerine getirmek üzere 2004 tarihinde faaliyete geçmiştir. Faaliyet alanları yeni uydular atma, uyduların ve alt sistemlerinin üretilmesi, entegrasyonu, test edilmesi, uydu ve uzay teknolojilerinde ülke ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzman işgücünün yurt içi ve yurt dışında yetiştirilmesi ve istihdamı gibi işleri de kapsar. Ayrıca 2005 yılında Türk Telekom'un kablo TV hizmet ve altyapısının bir kısmıda Türksat AŞ. ye devredilmiştir. www.turksat.com.tr

Türksat View Türksat View Türksat View Türksat View

TÜM HABERLER