Google'ın yeni işletim sistemi: Chrome OS

İnternetin bir numaralı arama motoruna sahip Google Inc. yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Sistem öncelikle notebookların ucuz alternatifi olarak piyasada yaygınlaşan netbooklarda kullanılacak. Google bir blog sitesinde Hewlett- Packard Co., Acer Inc. ve Lenovo Group Ltd. gibi kişisel bilgisayar üreticileri ile çalıştığını ve 2010'un ikinci yarısında Chrome'u çıkaracağını belirtti.

Oca 12 2010 detaylar...

Windows 7 geldi ve 8 konuşuluyor

Vista düpedüz bir hayal kırıklığı oldu. Ancak Micrososft Windows 7 de durumu biraz düzeltti gibi görünüyor. Gerçi grafikler hala Apple Mac'ın rahatlık ve sadeliğine teğet bile geçemiyor. Yorucu ve koyu renklerin hakimiyetinde birazda taklitçi yaklaşımlar var. Youtube de bununla ilgili çok video izleyebilirsiniz. Bakalım Windows 8 de neler göreceğiz.

Oca 12 2010 detaylar...

Firefox 3.7 Sürümü geliyor

Mozilla Firefox 3.7 IE8 ve Google Chromedan hızlı olma iddiaları ile geliyor. Aynı zamanda çift çekirdek teknolojiside ihmal edilmemiş.

Firefoxun asıl sorunu hafızayı gereksiz işgal etmesiydi. Bununla ilgili ben bir açıklama göremedim. İndirip kendimiz test edelim bakalım nasılmış.

May 02 2009 detaylar...
UNIZAYN GELİŞMELER

Avkom Proje Takip Programı

Kimin ne yaptığı hangi proje ile ilgilendiği ve projelerle ilgili ne gibi gelişmeler olduğu bir çok şirkette belirsizdir. Avkom bu sorunu çözmek üzere kolları sıvadı. Ortaya Avkom Proje Takip programı çıktı.

details

Teklif Takip SVS Telekom'da

SVS Telekom Unizayn Teklip Takip programını kullanarak teklifleri yönetiyor. Program SVS Telekom için özelleştirilmeye devam ediyor...

details

Turksat Channel Viewer Projesi

Unizayn tarafından SVS Telekom'un Türksat için yaptığı videowall projesinin bir parçası olarak yazılan Channel Viewer projesi...

details